رکورد تولید بالای ۳۰۰ هزار تن اوره در پتروشیمی پردیس

فروش اوره و آمونیاک از محصولات بنیادین پتروشیمی پردیس که در نیمه دوم سال گذشته رشد ۲۷ درصدی فروش بیش از یک میلیون تن نسبت به سال ۱۴۰۱ داشته است در دومین ماه از سال جهش تولید با مشارکت مردمی برای اولین بار از ابتدای راه‌اندازی تاکنون موفق شد تا رکورد تولید را با رقم بالای ۳۰۰ هزار تن به ثبت برساند.
رکورد تولید بالای ۳۰۰ هزار تن اوره در پتروشیمی پردیس

تولید اوره یکی از محصولاتی است که در حال حاضر به عنوان یک مزیت رقابتی و نسبی برای کشور به شمار می‌آید. براساس آمار، حجم اوره تولیدی در کشور عدد قابل توجهی است اما هنوز ظرفیت های تولید اوره زیادی وجود دارد که باید روی این ظرفیت ها سرمایه‌گذاری انجام گیرد. 

منبع انرژی پتروشیمی ها گاز طبیعی است که می تواند کشور را از نظر مجوزها، تامین تجهیزات، تجربه کارکنان و در بخش های مختلف به یکی از مراکز تولید اوره جهان تبدیل کند. پتروشیمی پردیس یکی از شرکت های با ارزش افزوده است که با وجود مشکلات ناشی  از محدودیت‌های انرژی رکوردهای متعددی را در تولید محصولات اوره و آمونیاک به ثبت رسانده است.  

دیگران چه می خوانند:

شرکت پتروشیمی پردیس (اوره و آمونیاک غدیر پیشین) واقع در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی در شهرستان عسلویه، از تولیدکنندگان بزرگ اوره و آمونیاک در جهان و بزرگ ترین تولیدکننده اوره و آمونیاک در ایران و خاورمیانه است که با تولید محصولاتی همچون آمونیاک و اوره با کیفیت، بخشی از نیاز کشاورزی و صنایع و بازار‌های داخل و خارج کشور را تامین می‌نماید. 

شرکت پتروشیمی پردیس (اوره و آمونیاک غدیر پیشین) واقع در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی در شهرستان عسلویه، از تولیدکنندگان بزرگ اوره و آمونیاک در جهان و بزرگ ترین تولیدکننده اوره و آمونیاک در ایران و خاورمیانه است. 

پتروشیمی پردیس با توجه به مسئولیت اجتماعی که در قبال حفاظت از محیط زیست دارد و برای جلوگیری از خام فروشی امونیاک پتروشیمی همت را که قابلیت تولید یک میلیون تن اوره کشاورزی را دارد، خریداری کرد.  

به موجب راه اندازی و بهره برداری از این طرح سالانه به میزان بالایی از آلایندگی صنعتی در عسلویه جلوگیری می شود و از تولید هزاران تن دی اکسید کربن و متان جلوگیری می شود. با اجرای این طرح ایران به تعهدات بین المللی خود در بخشی از تعهدها عمل خواهد کرد و گام مهمی در جهت سلامت ساکنین و شاغلین در منطقه عسلویه برداشته خواهد شد.

 عملکرد درخشان محمد رضا میری لواسانی مدیریت و تلاش‌های مستمر و شبانه روزی متخصصان شرکت پتروشیمی پردیس به عنوان بزرگترین تولید کننده اوره و آمونیاک در کشور، در زمینه فروش محصولات و صادرات کشور موجب افزایش درآمد‌های این شرکت در سال گذشته شده است. 

پتروشیمی پردیس با نماد بورسی شپدیس، در دوره شش ماهه منتهی به 29 اسفند 1402  بیش از 1 میلیون تن اوره صادر کرد که رشد 27 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است. علاوه بر موارد فوق پتروشیمی پردیس 911 هزار و 769 تن آمونیاک در طی این مدت تولید کرد که تولید این محصول نیز افزایش 4 درصدی داشته است. 

مجتمع پتروشیمی پردیس در راستای مسیر تبیین‌شده در تحقق جهش تولید با مشارکت مردمی توانست مجموع تولید اوره را در اردیبهشت 1403 به رقم 302162 تن برساند که یک رکورد از ابتدای راه اندازی واحدها در فروردین 86 تاکنون است. 

تولید اوره شرکت در این ماه 302 هزار تن بوده است که رشد 6% نسبت به فروردین ماه داشته است. همچنین شرکت در این ماه 314 هزار تن اوره را به فروش رسانده است که رشد 10% نسبت به فروردین داشته است. 

علاوه بر این، شپدیس در اردیبهشت ماه فروش 3557 میلیارد تومانی را ثبت نمود که نسبت به ماه گذشته و میانگین 7 ماه گذشته خود به ترتیب 6.3% و 11% رشد داشته است. 

همچنان یکی از مهم ترین موضوعات برای پردیس و البته سایر اوره سازان، مطالبات معوق دولت می‌باشد. با توجه به نکات مطرح شده در مجمع سالیانه غدیر به عنوان سهامدار عمده شرکت، امیدواریم که این مطالبات در سال جاری تا حدودی تسویه گردد.


منبع: شمانیوز 

رکورد تولید بالای ۳۰۰ هزار تن اوره در پتروشیمی پردیس

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟