ایلان ماسک مکلف به رعایت قوانین ایران برای ارائه اینترنت ماهواره ای شد

هیات مقررات رادیویی اتحادیه بین‌المللی مخابرات، شرکت «اسپیس ایکس» را مکلف به رعایت قوانین ایران در ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌ای کرده است.
ایلان ماسک مکلف به رعایت قوانین ایران برای ارائه اینترنت ماهواره ای شد

از مدتی قبل ارائه اینترنت ماهواره‌ای توسط شرکت استارلینک در ایران مطرح شد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از همان روزهای نخست اعلام کرد اگر قوانین کشور در این خصوص رعایت شود، از این مساله استقبال می‌کند و از همان زمان پیگیری‌های وزارت ارتباطات آغاز شد.

در نهایت نیز استارلینگ مکلف به همکاری با جمهوری اسلامی ایران شد تا به این ترتیب قدم بعدی برای ارائه قانونی اینترنت ماهواره ای استارلینک در کشور برداشته شود.

دیگران چه می خوانند:

«عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات لحظاتی قبل با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایرانی نوشت: پس از چند ماه پیگیری، روز گذشته «هیات مقررات رادیویی اتحادیه بین‌المللی مخابرات (RRB)» شرکت ‌SpaceX را مکلف به رعایت قوانین و مقررات کشورمان در ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌ای خود کرد.

وی افزود: پیشتر هم گفته بودم که از فعالیت ارائه کنندگان خدمات بین‌المللی استقبال می‌کنیم، مشروط بر اینکه قوانین کشورمان را رعایت کنند.

بر اساس این گزارش، اواسط تیرماه سال جاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از رایزنی برای آغاز فعالیت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران خبر داد. استارلینک یک پروژه اینترنت ماهواره‌ای بلندپروازانه است که توسط مالک اسپیس ایکس تامین می‌شود.

وی قصد دارد تا سال 2027 به بیش از سه میلیارد نفر در سراسر دنیا دسترسی به اینترنت ارائه دهد. کسانی که به‌طور عمده در مناطق دور افتاده زندگی می‌کنند یا به هر دلیلی در دسترسی به اینترنت در سراسر جهان مشکل دارند، از جمله مشتریان اصلی پروژه هستند.

استارلینک به‌طور رسمی در سال 2015 معرفی شد و هدف آن، ارائه پوشش اینترنتی گسترده با پرتاب هزاران ماهواره کوچک به مدار پایین زمین در ترکیب با گیرنده‌های روی زمین است.

 

 

ایلان ماسک مکلف به رعایت قوانین ایران برای ارائه اینترنت ماهواره ای شد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟