برنامه‌های نفت سپاهان در جهت رشد تولید سبز و مهار تورم

مدیر عامل شرکت نفت سپاهان در حاشیه نمایشگاه نفت و گاز از طرح برنامه های این شرکت در راستای تحقق شعار سال مبنی بر رشد تولید و مهار تورم با هدف حفظ زنجیره ارزش و تولید سبز خبر داد.
برنامه‌های نفت سپاهان در جهت رشد تولید سبز و مهار تورم

محمد امیر نیکوهمت، مدیرعامل شرکت نفت سپاهان در حاشیه نمایشگاه بین المللی بیست و هفتم نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برخی تخلفات انجام گرفته در بازار مثل احتکار محصول، فروش حواله ای، صادرات غیرقانونی، فروش محصولات شرکت با برند های متفرقه و فروش روغن های تقلبی و مواردی از این قبیل ما را مجاب کرد تا در روند توزیع محصولات شرکت تغییراتی صورت دهیم تا هم مصرف کننده نهایی بتواند محصول با کیفیت و با قیمت مناسب دریافت کند و هم شرکت از این فضای ناسالم زیان بیشتری نبیند.

وی افزود: با ورود به توزیع مویرگی و مستقیم محصولات شرکت، بخش قابل توجهی از مشکلات عرضه روغن موتور در کشور رفع شد و به صورت قابل توجه، رضایت مصرف کنندگان را در دسترسی به روغن با کیفیت و با قیمت مصوب، به دنبال داشت.

دیگران چه می خوانند:

نیکوهمت خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی سه پروژه اصلی شرکت نفت سپاهان، یعنی پروژه‌های FRW، Htt و TDAE که تولید روغن سبز است، در سالهای اخیر با هدف توسعه تولید و افزایش کیفیت محصولات توسط متخصصان شرکت به انجام رسیده و با بهره‌برداری از این سه طرح، شرکت نفت سپاهان انواع روغن‌های با کیفیت برتر و محیط زیست‌دوست، برابر بالاترین استانداردهای اروپایی و روغن سبز  را که دارای بالاترین کیفیت جهانی و مورد نیاز بازار اروپا است، تولید و روانه بازارهای داخلی و صادراتی می کند.

 

تفاهم‌نامه‌های نفت سپاهان برای تامین تجهیزات در راستای افزایش بهره‌وری 

نفت سپاهان با توجه به اینکه افزایش تولید تا 170 میلیون لیتر محصولات متنوع را در دستور کار قرار دارد در حاشیه نمایشگاه نفت و گاز تفاهم‌نامه تامین تجهیزات را با شرکت نهادین آرمان امضا کرد. 

در همین راستا، مدیرعامل نفت سپاهان با اشاره به اهمیت افزایش تولید همسو با شعار مهار تورم و رشد تولید گفت: در راستای دستیابی به این هدف بحث نوسازی و بهسازی تجهیزات  اهمیت ویژه ای دارد، به همین منظور پروژه هایی که در نفت سپاهان با حمایت صندوق بازنشستگی نفت و در راستای تکمیل زنجیره ارزش در دست اجرا دارد علاوه بر اینکه می توانند تولید را بالا ببرند برای ارتقای کیفیت محصولات و ایجاد ارزش افزوده و حرکت در مسیر تامین نیازهای کشور موثر هستند 

محمد امیر نیکو همت افزود: هم اکنون سه پروژه تعریف شده  که شامل تولید روغن های پایه، اچ تی تی و همچنین سایر محصولات پایه ای است که در افزایش سبد صادراتی شرکت موثر هستند.

او با بیان اینکه تعهدات شرکت در تولید سال گذشته 135 میلیون لیتر بوده تصریح کرد: امسال قرار شده تا تولید به 170 میلیون لیتر افزایش یابد و با توجه به اینکه سال 1401 حدود 350 میلیون دلار صادرات داشته ایم برنامه ما برای سال پیش رو حفظ بازارهای صادراتی از طریق ارتقای کیفیت تولیدات است و همچنین با راه اندازی پروژه های جدید سبد صادراتی توسعه خواهد یافت.

وی افزود: تکمیل زنجیره ارزش در بخش روغن مانند پالایشگاهی بالا نیست به همین دلیل شرکت های زیادی هستند که تمایل دارند روغن پایه را گریدینگ کنند، از طرف دیگر حاشیه سود پالایشگاه ها در گرو صادرات محصولات زنجیره ارزش است به همین دلیل در جهت توسعه این بخش حرکت کرده ایم.

او، درباره تاثیر نرخ پایه 28500 تومان بر افزایش تولید محصولات پایه گفت: با توجه به اینکه قیمت ارز پایه از 35 هزار تومان تعیین شده در آخر سال 1401 دوباره به 28500 تومان برگشته عملا تاثیری بر تولید ندارد ضمن اینکه درخواست برای تغییر قیمت محصولات داده شده و وزارت صنعت هم در حال بررسی موضوع است تا مناسب با رشد هزینه ها قیمت محصولات نهایی اصلاح شود، چراکه رشد دستمزد، قیمت گاز، مواد اولیه همچون ورق فولادی بالا رفته است.

گفتنی است، در دومین روز کاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت،، گاز ، پالایش و پتروشیمی و در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری مبتنی بر رشد تولید و سرمایه‌گذاری در نقاط کمتر توسعه یافته ، باحضور مهندس جلیل سالاری معاونت محترم وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، شرکت پالایش نفت آبادان و شرکت نفت سپاهان موافقت نامه همکاری امضا کردند.

 

IMG-20230519-WA0003

برنامه‌های نفت سپاهان در جهت رشد تولید سبز و مهار تورم

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟