کد خبر : 543922
معاون امور صنایع استان تهران:
هیچ تخلفی صدور مجوز شرکت تکوین الکتریک صورت نگرفته/در شرایط تحریم برخی به دنبال ضربه زدن به تولید کشور هستند
ارتباطات برتر: محمد مسیح حبیبی گفت: خبر تخلف در صدور مجوز شرکت تکوین الکتریک ربطی به الان ندارد و مربوط به سه سال پیش است. همان موقع نیز توسط نهاد‌های نظارتی مورد بررسی قرار گرفت و هیچ مشکلی هم تا امروز در فرآیند صدور مجوز مشاهده نشده است.
به گزارش پایگاه خبری ارتباطات برتر: سیدمحمدمسیح حبیبی معاون امور صنایع سازمان صمت استان تهران، درخصوص مجوز سازمان صمت برای شرکت تکوین الکترونیک برای احداث واحد صنعتی در محل فعلی آن و اتهاماتی که به مدیریت این مجموعه مبنی بر اعمال نفوذ برای دریافت مجوز به وی وارد شده گفت: دراصل این شرکت مجوز اولیه را در سال ۷۳ با کاربری دیگری دریافت کرده است و مجوز اولیه مربوط به آن زمان بوده و مجوزمربوط به سال ۷۳ است.

وی ادامه داد: این مطلب سال‌های قبل تکرار شده و همان زمان نیز بررسی شد و سازمان‌های نظارتی ورود کردند و پس از بررسی متوجه شدند که هیچ تخلفی صورت نگرفته است.

وی افزود: هر مکانی که محیط‌زیست تایید کند ما به آن‌ها مجوز می‌دهیم پس این پروانه ساخت و بهره برداری شرکت تکوین الکترونیک با استعلام از محیط زیست صورت گرفته است.

وی درخصوص نحوه اخذ مجوز گفت: هر شخصیت حقیقی و حقوقی از طریق سامانه بهین‌یاب می‌تواند در هر نقطه استان تهران درخواست مجوز بدهد. ما در استان یکسری شهرک‌ها داریم که شامل ممنوعیت نمی‌شوند مانند شهرک علی‌دره، فیروزکوه و شهرک صنعتی سالاریه ضمن آنکه برخی از واحد‌های صنایع غذایی، الکترونیک و بتن می‌توانند در محدوده ۱۲۰ کیلومتری تهران فعالیت کنند. برخی از واحد‌ها نیز گواهی فعالیت‌های صنعتی و پروانه بهره برداری داشته و حالا بنا به عللی می‌خواهند تغییر ساختار بدهند به طور مثال چراغ علاالدین دیگر مشتری ندارد حالا می‌خواهد در همان واحد که داخل محدوده است تغییر خط تولید بدهد پس از اخذ مجوز به سبب قدمت می‌تواند در همان محل فعالیت کند مانند جاده مخصوص کرج از قدیم مرکز واحد‌های صنعتی بوده است.

وی افزود: در مورد این شرکت ما کاملا بررسی کردیم و مشخص شد تمام مجوز‌ها اخذ شده و هیچ تخلفی صورت نگرفته است و ربطی به حضور شخص خاصی ندارد.

وی تصریح کرد: همه سیستم صدور مجوز ما کاملا در فضای شیشه‌ای صورت می‌گیرد و اطلاعات ما نیز در سامانه بهین‌یاب موجود است ضمن آنکه سازمان‌ها و نهاد‌های نظارتی پسورد مخصوص خود را دارند و هر زمان که بخواهند می‌توانند آن‌ها را بررسی کنند.

حبیبی افزود: در زمانی که ما با تحریم‌های ناجوانمردانه روبه‌رو هستیم و بحث رونق تولید در میان است، به وجود آوردن چنین حاشیه‌هایی آن هم خبری که سه سال پیش اصل آن تکذیب شده بود هدفی جز ضربه زدن به اقتصاد کشور ندارند و نباید با این افراد همراهی کرد.

منبع:شمانیوز
 
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار