کد خبر : 413624
سوءاستفاده یاهو از حساب های ایمیل کاربران
ارتباطات برتر: یاهو در تلاش است به هر نحو ممکن پول دربیاورد و لذابرای رقابت با رقبای قدرتمندی همچون گوگل به روش های نامناسبی متوسل شده است.
به گزارش پایگاه خبری ارتباطات برتر: در حالی که کمتر از یک ماه از رسوایی حریم شخصی جیمیل می گذرد و مشخص شده این شرکت به موسسات  تبلیغاتی امکان دسترسی به محتوای ایمیل های خصوصی کاربران را می دهد، حالا مشخص شده یاهو هم این کار را به شیوه‌های مشابهی انجام می دهد.

بر همین اساس، یاهواطلاعاتی را که از حساب های ایمیل کاربران جمع آوری می کند به فروش رسانده و از این طریق کسب درآمد می کند. یاهو از مدتها قبل در حال انجام چنین کاری بوده و این کار یک شیوه کسب درآمد مطمئن برای این شرکت بوده است.

به عنوان مثال، اگر افرادی رسیدهای خریدهای خود ازسایت های اینترنتی را ازطریق یاهو دریافت کنند، این شرکت اطلاعات این رسیدها را برای شرکت های رقیب مرتبط ارسال می کند.

یاهو حتی در برخی موارد، ایمیل های خصوصی کاربران را می خواند تا از این طریق اطلاعاتی در مورد ارتباطات و علائق تجاری یا حتی برخی ارتباطات خاص افراد جمع آوری کند. این شرکت این کارها را حتی  در مورد حساب های کاربری ایمیلی که مدتها مورد استفاده قرار نگرفته باشند هم انجام می دهد.

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار