کد خبر : 313482
واکنش وزیر ارتباطات به ادعای فیلتر ناپذیری تلگرام
ارتباطات برتر: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص ادعای قابل فیلتر نبودن تلگرام، گفت: بنا بر گزارش‌های واصله تغییری در ساختار نرم‌افزار تلگرام در مدت اخیر دیده نشده است.
به گزارش پایگاه خبری ارتباطات برتر:  محمدجواد آذری جهرمی در خصوص این سوال که رفع انحصار از یک پیام‌رسان خارجی به معنای ایجاد انحصار برای مشابه داخلی است، توضیح داد: مصوبه شورای عالی فضای مجازی به‌ عنوان دستورالعمل رسیدگی به این موضوع بر نبود انحصار تاکید دارد؛ بنابراین نه انحصار داخلی و نه انحصار خارجی مناسب نیست.

وی ادامه داد: همچنین تعداد پیام‌رسان‌های مورد تایید مرکز ملی و اینکه چه تعدادی را قابل ظرفیت‌های حمایتی آن مصوبه دانسته نیز بر همین اصل تاکید دارد، ضمن آنکه معتقدم باید فرآیند مناسبی برای پیام‌رسان‌های داخلی به منظور رقابت وجود داشته باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه وزارت ارتباطات امکانات را به صورت عادلانه در اختیار پیام‌رسان‌ها بنا به ظرفیتی که خود توان استفاده از آن را داشتند قرار داده است، ابراز امیدواری کرد دیگران نیز در این خصوص عادلانه رفتار کرده و یک فضای رقابتی ایجاد شود.

آذری جهرمی در خصوص ادعای قابل فیلتر نبودن شبکه تلگرام، گفت: بنا بر گزارش‌های واصله تغییری در ساختار نرم‌افزار تلگرام در مدت اخیر دیده نشده است.

وی با بیان اینکه پیام‌رسان‌های داخلی باید بتوانند با مشابه خارجی رقابت کنند، بیان داشت: شبکه‌های مجازی خارجی چندین سال کار کرده و تجربه دارند و تلگرام از بسیاری از پیام‌رسان‌ها در سراسر جهان قوی‌تر است، اما این معنای عدم رسیدن به ظرفیت‌های آن نیست هرچند این کار به ممارست و زمان نیاز دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری همچنین از ارائه گزارش این وزارتخانه در خصوص رفع فیلتر توییتر به مرکز ملی اطلاعات اطلاع داد.
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار